Як правильно вибрати зерносушарку?
Як правильно вибрати зерносушарку?
На сьогоднішній день дуже актуальним для багатьох аграріїв є питання покупки зерносушарки. Більшість господарств виробляють значні обсяги кукурудзи, а вона, як відомо, потребує сушіння.
Для того щоб правильно підійти до вибору сушарки, потрібно в першу чергу відповісти на такі питання:
1) Які культури планується сушити
2) З якою вологості до якої планується сушити зерно
3) Який середньодобовий обсяг зерна (скільки зерна в добу потрібно просушити)?
4) На якому виді палива буде працювати сушарка, є підведення природного газу?
5) чи Є в господарстві завальна яма (ЗАВ), чи потрібно будувати приймальню яму, зерноочисна установку, буферні та вантажні ємності?
6) Який обсяг коштів господарство готове виділити на покупку зерносушарки (зерносушильного комплексу)?
7) Будуть залучатися позикові кошти для фінансування покупки?
8) Зможе господарство забезпечити подачу необхідної кількості палива для сушарки?
Відповівши на перераховані вище питання можна приступати до вибору зерносушарки. У даній статті ми зупинимося на шахтних сушарках, оскільки вони найбільш поширені в Україні.
На що слід звернути особливу увагу при виборі шахтної зерносушарки?
По-перше, часто деякі недобросовесные виробники зерносушарок завищують продуктивність своїх сушарок. Для того щоб вибрати зерносушарку з "реальною" продуктивністю, потрібно звернути увагу на обсяг сушильної колони. Якщо два виробники пропонують Вам зерносушарки однакової продуктивності, але з різними обсягами сушильних колон - вибирати потрібно зерносушарку з великим об'ємом колони, реальна продуктивність у неї буде більше.
По-друге потрібно звернути увагу на те, з чого зроблена сушильна колона, краще вибирати сушарки з оцинкованої сталі або алюмінію, вони майже не піддаються корозії і будуть служити значно довше.
По-третє потрібно звернути увагу на товщину металу в сушильних каналах - чим товще канали тим стабільніше конструкція і сушарка більш надійна і довговічна (у сушарок Нойєра товщина каналів становить від 2мм)
По-четверте зверніть увагу на термоізоляцію зерносушарки. Якісна система повинна бути обшита зверху ізоляційними панелями, які запобігають втрати тепла і "нагрівання вулиці", наприклад зушилки Нойєра обшиті сендвіч-панелями товщиною 6см.
По-п'яте зверніть увагу на те, які вентилятори використані в сушарці. Краще купувати зерносушарку з витяжними вентиляторами - вони простягають повітря рівномірно через весь шар зерна, зерно сушиться рівномірно.
В-шостих - зверніть увагу на рівномірність сушіння і проходження зерна в сушильній колоні.
В-сьомих - є чи в сушарці рекуперація тепла.
Наявність всіх цих ознак в сушарці забезпечує довговічну службу зерносушарки, мінімальний витрата палива, якісну сушку зерна.
При виборі зерносушарки - ціна сушарки не повинна відігравати визначальну роль, визначальними чинниками при виборі зерносушарки має бути якість і ефективність використання енергії. Вибираючи якісну сушку, але яка буде споживати менше палива, сушити зерно більш якісно і служити більше 10 років ви почнете економити вже з першої секунди роботи такої сушарки. Але купивши один раз неякісну але дешеву зерносушарку - ви будете втрачати постійно, на протязі всього строку служби такої сушарки.
- Чому німецьке обладнання коштує дорожче? Або "Дешева рибка - погана юшка"Чому німецьке обладнання коштує дорожче? Або "Дешева рибка - погана юшка"
- Будівництво власного елеватора - з чого почати і як вибирати?У кожного фермера на певному етапі роботи виникає потреба у власних потужностях для зберігання зерна. Як правильно підійти до будівництва власного елеватора? З чого почати? Про це піде мова в нашій статті.