Як просушити зерно з вигодою?
В часи коли вартість енергоресурсів стрімко дорожчає в усьому світі особливу увагу при виборі технологій потрібно звертати не на початкову вартість устаткування а на експлуатаційні витрати. В Україні на питання енергозбереження до недавнього часу майже ніхто не звертав уваги, але зараз економічність технології визначає конкурентну перевагу в майбутньому.
Інженери німецької компанії "Neuero Farm - und Fördertechnik" при розробці зерносушарки особливу увагу приділили економічності і надійності зерносушарок. Для цього треба було підвищити стабільність конструкції - тому для виробництва сушильної колони компанія "Нойєра" використовує сталь мінімальною товщиною 2мм.
Друге завдання - це забезпечити рівномірність опускання зерна за сушильної колоні. Для вирішення цього завдання інженера підібрали оптимальне розташування повітряних каналів і їх розміри, які дозволяють зерну опускатися рівномірно по всій довжині колони.
Також особливу увагу було приділено системі вивантаження - завантаження сушильної колони вирішили організувати по всій ширині колони - завдяки цьому зерно рівномірно вивантажується.
Щоб мінімізувати віддачу тепла в навколишнє середовище і "не нагрівати атмосферу" а сушити виключно зерно сушарку обшили герметичною оболонкою з сендвіч-панелей товщиною 6 см - дана оболонка запобігає втрати тепла через корпус сушарки. Також сушарку обладнали системою активної рекуперації тепла, що дозволяє повторно використовувати сухе нагріте повітря одержуваний після охолодження зерна. Витяжні вентилятори також сприяють максимально ефективному використанню тепла. Конструкційні рішення в комплексі з системою автоматизації дозволяють нашим сушарок знизити витрату енергиії на випаровування 1л. води до 0.89 кВт, що приблизно на 20% нижче середнього показника по ринку.
Що дають ці цифри кінцевому споживачу?
Давайте порахуємо
При використанні сушарки продуктивністю 50 т/год по пшениці з 20 на 15% ми за годину знімаємо 50х5=250 тоннопроцентов. За добу це 250х24=6000 тоннопроцентов. При витраті газу 1.25 куб. м на 1т% отримаємо 6000х1,25=7500 кубів за день При вартості газу навіть 400 у.е за 1000 кубів отримаємо 400х7.5=3000 у.е. в добу. При економії 20% газу в грошах це виходить 3000х0,2=600 в.е на добу, за 10 днів виходить 6000 а за 100 днів 60000 у.е.
Розрахунки підтверджують правдивість приказки "ми не настільки багаті щоб купувати дешеві речі".
- Чому німецьке обладнання коштує дорожче? Або "Дешева рибка - погана юшка"Чому німецьке обладнання коштує дорожче? Або "Дешева рибка - погана юшка"
- Будівництво власного елеватора - з чого почати і як вибирати?У кожного фермера на певному етапі роботи виникає потреба у власних потужностях для зберігання зерна. Як правильно підійти до будівництва власного елеватора? З чого почати? Про це піде мова в нашій статті.