Яку дробарку краще купити пневматичну, з функцією всмоктування/нагнітання або звичайну молотковий?
Яку дробарку краще купити пневматичну, з функцією всмоктування/нагнітання або звичайну молотковий?
На ринку України представлені як пневматичні зернодробарки так і звичайні молоткові. Хоча обидва типи дробарок подрібнюють зерно, але у кожної з них є свої особливості. Важливо правильно підібрати зернодробилку виходячи з можливостей і потреб господарства.
Давайте розглянемо на прикладі німецьких зернодробилок "Neuero" у чому ж особливість кожного з вищезгаданих типів дробарок і в яких умовах доцільніше їх застосовувати.
Основною особливістю всмоктувальних дробарок зерна є те, що вони допомогою всмоктувального трубопроводу можуть всмоктувати вихідні компоненти, як пилосос,
Дробарка подрібнює надійшов продукт і далі нагнітає його через трубопровід в змішувач комбікорму або в накопичувальну ємність. Оскільки значна частина енергії використовується дробаркою для того, щоб засмоктати компоненти і подрібнені продукти подати трубопроводом до місця призначення ― продуктивність такої дробарки буде значно нижче, ніж у звичайної молоткової зернодробарки з функцією нагнітання. Для порівняння:
Продуктивність пневмодробилки модель RSI 820 німецької компанії " Neuero Farm - und Fördertechnik GmbH при потужності мотора 22 кВт складе 2000-2500 кг/годину
Продуктивність звичайної молоткової дробарки без функції нагнітання, модель RVO 853 німецької компанії " Neuero Farm - und Fördertechnik GmbH c такою ж потужністю двигуна ― 22 кВт складе до 5700 кг/год.
Молоткова зернодробарки без функції всмоктування-нагнітання може тільки подрібнювати компоненти, які на неї подаються, у неї відсутня функція всмоктування/нагнітання. Компоненти на таку дробарку потрібно чимось подавати і відвантажувати ― як правило, для цього використовують шнеки.
Отже ― подитожим переваги і недоліки пневматичної дробарки.
Переваги:
- не потрібні шнеки на подачу компонентів ― навіть якщо вихідних компонентів багато ― не потрібно купувати кілька шнеків ― окремо для кожного компонента, для подачі зерна на дробарку. Оператор за допомогою одного всмоктуючого шланга по черзі бере різні види зерна з різних буртів
- не потрібні шнеки на відвантаження ― продукт видувається з зернодробарки через трубопровід
- можливість транспортування продуктів всмоктування/нагнітання на відстань до 80м!!!!! (це стосується німецьких дробарок фірми Нойєра)
- простота у використанні
До недоліків пневматичних дробарок можна віднести:
- витрати електроенергії на подрібнення 1т комбікорму значно вище ніж у молотковій зернодробарки без функції нагнітання.
- відсутність можливості повної автоматизації процес ― оператор з шлангом повинен вручну переставляти шланги від бурту до буртом, регулювати подачу компонентів
- підвищена зношуваність деталей ― сама дробарка піддається значно більшому навантаженні порівняно із звичайною дробаркою
- обмежена продуктивність ― для продуктивності 5т/год і більше такі зернодробарки просто економічно недоцільно використовувати.
А тепер по переваг звичайної молоткової дробарки без функції нагнітання:
- висока продуктивність
- низькі витрати електроенергії на подрібнення 1т зерна
- простота конструкції
- мала кількість зношених елементів
- можливість повної автоматизації
До недоліків такої дробарки можна віднести те, що для її нормальної роботи потрібно додатково купувати обладнання для завантаження і вивантаження.
Делая вывод ― можно сказать, что пневмо-дробилку целесообразно покупать небольшим фермерским хозяйствам, ведь в комплектации с самым простым смесителем комбикорма она уже будет являть собой полноценную комбикормовую установку и позволит готовить комбикорм для собственных нужд и не только. Молотковые дробилки как правило устанавливают в более сложные и дорогие линии, рассчитанные на большие нагрузки.
Немецкая компания "Neuero Farm- und Fördertechnik GmbH" может только гарантировать высочайшее качество и производимых нами пневматических зернодробилок типа RSI и обычных молотковых ― типа RVO,
але вибір за Вами!!!!!
- Чому німецьке обладнання коштує дорожче? Або "Дешева рибка - погана юшка"Чому німецьке обладнання коштує дорожче? Або "Дешева рибка - погана юшка"
- Будівництво власного елеватора - з чого почати і як вибирати?У кожного фермера на певному етапі роботи виникає потреба у власних потужностях для зберігання зерна. Як правильно підійти до будівництва власного елеватора? З чого почати? Про це піде мова в нашій статті.